Midea S8+

Robotický vysavač s vibračním mopem, samočistící stanicí, funkcí elektrolýzy vody, extra vysokou sací silou, přesnou laserovou navigací Navi Polaris 3.0 pro mapování a Wi-Fi...
9 844 Kč

super

• samočistící funkce
    • vibrační mop
    • fungující aplikace v češtině
    • možnost 3 map (každé patro)
    • sací výkon 4000 Pa
    • nebojí se tmavých ploch a koberců
    • dva rotační kartáčky
    • UV sterilizace vody ačkoliv netuším, jak moc je to účinné
    • Na černé je vidět každý kousek prachu a otisky prstů
    • neumí přizvednout mop na koberci, ale dá se řešit vymezením No-mop zóny, kde vysavač koberec objede. Dále viz. edit po měsíci užívání a po reklamaci níže. I druhý kus odeslán na reklamaci a požaduji vrácení peněz.

Robotický vysavač jsem vybíral velmi dlouho. Desítky hodin videí na Youtube, čtení mnoha recenzí a přiklánění se k té, či oné značce. Důležitý pro mě byl poměr výkon/cena. Nechtěl jsem za vysavač dávat víc, než 10-12.000 Kč (20 a více tisíc mi připadá už jako nesmysl), měl mít samovysypávací funkci, dva rotační kartáčky, a aplikaci v češtině (i když s AJ bych problém neměl, nicméně mateřština potěší). Můj dlouhodobý favorit byl Roidmi Eve plus, ale desítky negativních recenzí se ztrátami map, občasným zásekem uprostřed vysávání, špatné návraty do stanice, anglická aplikace (i když počeštění existuje) atd., mě přesouvaly jinam. Čistou náhodou jsem narazil na Mideu S8+ a začal se o ní zajímat blíže. Značku jsem doposud neznal, ale není to žádné ořezávátko a garážová firma, jedná se o ohromnou společnost vyrábějící tisíce věcí do domácnosti, takže snad nějaké zkušenosti, vývoj a servis funguje. Z českých recenzí na internetu jsem nenašel žádnou a tak jsem hodně čerpal z Youtube, kde byl vysavač dobře hodnocen. Když si vezmu, že má samočistící stanici, vibrační mop, který mají vysavače až ve vyšší třídě, vysoký sací výkon, UV sterilizace vody a je za cenu přesahující 10 tisíc korun, padla volba na Mideu S8+. Vysavač je královsky vybaven a kromě šikovně udělané samočistící stanice, která se dá v případě ucpání rozebrat a vyčistit (tohle moc vysavačů neumí) a která je dlouhá tak, že na ní robot najede celý a nenechává tak mokrý mop na podlaze, jako většina jiných robotů, obsahuje jak vibrační nádobku s mopem, tak klasickou pro "šourání" mopu po zemi, náhradní rotační kartáčky a náhradní sáčky do stanice. Máte tak minimálně na rok vystaráno s nákupem dílů. Stažení aplikace v češtině a spárování robota se základnou a aplikací proběhlo bez problémů, čeština významně pomáhá. V aplikaci je několik možností nastavení práce vysavače, síla výkonu, jestli mopovat či nikoliv, jestli se použije vibrační mop, intenzita vody, kdy používat samočištění (1x po každém vysávání, po 3 cyklech, po 5 cyklech nebo nikdy), jak dlouho má trvat vyprazdňovací proces 6-14 sekund. Dále je možnost plánování úklidu po jednotlivých dnech a hodinách a co má robot udělat a jak vysávat a je možnost vybrat si i jednotlivou místnost. Přehledný seznam jednotlivých úklidů Vás zabaví asi 2x, potom se to většinou stále opakuje, ale tohle snad umí každý vysavač. Po prvním spuštění si vysavač celý prostor naskenuje a osahá. Trvalo mu to přibližně 70 minut v našem případě, kdy jezdil trochu chaoticky a postupně si skenoval a v aplikaci odkrýval jednotlivé stěny, nábytek a místnosti. Překvapila mě poměrně malá hlučnost vysavače i při vysokém stupni vysávání, čekal jsem větší hluk a beru to jako příjemný bonus, že i při fungování vysavače můžete v pohodě komunikovat s ostatními. Po dokončení vysávání robot zahlásí, že má hotovo a vrátí se do stanice, kde se spustí dost hlasité vyprázdnění do sáčku. Není to nic hrozného, ale tady už si pár sekund nepokecáte. Za celou dobu, co vysavač od Vánoc používáme se nestalo, že by něco ve sběrné nádobě vysavače zůstalo. Vždy celý obsah sběrná stanice dokonale vysaje do sebe. Mopování je příjemná třešnička a skutečně je znát, že robot mopuje, protože vibrační plošinkou napodobuje šudlání rukou a nestírá tak jenom mokrým vláknem cestu za sebou. Je to trochu vyšší level a v této cenové kategorii jednoduše paráda. Navíc přímo výrobce v návodu píše, že do nádržky patří obyčejná kohoutková voda, žádná destilovaná atd. Díky UV sterilizaci a nějakému systému elektrolýzy má vysavač vodu přeměňovat na snad destilovanou vodu, což nedokáži ohodnotit. Je ale znát, že při vylívání zbytku vody z nádržky voda divně zapáchá - jako byste cítili nemocnici. Takže něco to asi uvnitř provádí, ale jak to funguje přesně nevím. Další výhodou je, že robot umí až tři mapy, takže kdo má více pater, má v podstatě po problému mazání map přenosem robota do jiné části domu. V aplikaci je možné místnosti upravovat, rozdělovat, spojovat, pojmenovat, nastavit no-mop zóny, no-go zóny, zdi atd. Robota můžete vyslat na úklid celého prostoru, vybraných místností nebo jen určité zóny, kterou mu označíte. Robota lze ovládat i ovladačem v aplikaci. Prostě si na chuť přijde snad každý a vysavač si nakonfigurujete dle vašich potřeb. Když to celé shrnu, za mě je Midea S8+ velkým překvapením v této cenové kategorii a směl jí můžu doporučit ostatním, kteří jako já tráví hodiny studováním desítek vysavačů a stále neví, za co utratí své peníze. Mě by se ještě líbilo, kdyby byl vysavač i v bílé barvě, protože by na něm nebylo vidět tolik prachu a omaků, ale to je jen takové malinkaté negativum. Se svou koupí jsem velmi spokojen a snad bude vysavač fungovat dobře alespoň 5 let. Navíc náhradní díly nestojí ranec a většinu seženu na Aliexpressu za třetinu. Takže další bonus.

Edit po měsící užívání: vysavač po odeslání recenze ihned druhý den začal zlobit :-). Přestalo fungovat automatické vysypávání do sběrné stanice a nebylo možné vysavač vysypat ani manuálním kliknutím na ikonku vysypání v aplikaci. Projednáváno s podporou přímo přes aplikaci, ale jejich rady byly stále stejné, resetovat a znovu spojit vysavač se stanicí. Když se to takhle opakovalo každý cca 3-5 den a vysavač vždy ztratil spojení se základnou, kontaktoval jsem servis v ČR a vyzkoušel i nějaké jejich rady. Bohužel, neúspěšně a vysavač stále ztrácel spojení se základnou. Údajně to není první případ, takže zřejmě nejaká špatná série. Další vada se objevila, že ztrátou spojení vysavač dlouze hledal nabíjecí základnu a i když byl přímo před ní, motal se stále po místnosti a dlouho mu trvalo, než se trefil zpět. Další chybou, kterou jsem vysledoval bylo, že se v aplikaci automaticky deaktivovaly nastavené programy na vysávání na různé dny a fungoval pouze ten, který byl nastaven první. Druhý den ráno bylo opět vše neaktivní, jako by vysavač v noci prošel nějakým restartem. Vysavač je nyní na reklamaci, požaduji nový kus. Tak jsem zvědavý. Jinak ale vysavač funguje dobře, jenom musím snížit své hodnocení na 80% s přihlédnutím na výše popsané.

Edit po reklamaci: vysavač byl vyměněn za nový kus, ale bohužel i ten má podobné výpadky s automatickým vysypáváním do stanice. Navíc tento kus při jízdě po podlaze podivně uvnitř chrastí, netuším proč. Z deseti pokusů se 5x nevrátí korektně do stanice a klidně 7 minut jezdí kolem a není schopen stanici najít. Každý druhý den se samovolně deaktivuje z plánu úklidu v aplikaci nastavený program a čas, takže robot nevyjede.Zůstává aktivní pouze prvně zadaný program, další plány jsou deaktivovány. Totéž dělal předchozí reklamovaný kus. Každopádně doporučuji poohlédnout se po jiné značce nebo počkat, až Midea vypustí do světa novější typ, protože stále je to za ty peníze nejlépe vybavený robotický vysavač. Bohužel s velkými ALE... I druhý kus jsem byl nucen odeslat na reklamaci a požaduji vrácení peněz.

• , zakoupeno v Electro World

• Tichý a výkonný motor
    • Inteligentní a jednoduchá aplikace, která opravdu funguje a to i na dálku!!!!
    • Možnost naplánování pravidelného úklidu
    • Jednoduché nastavení přes aplikaci, kde má robot vysát, čemu se případně vyhnout, či ho můžete jen tak poslat do jedné místnosti, či lokality.
    • OPRAVDU (!!!) přejede práh do cca 2cm výšky!!! Původní vysavač se zasekl a snažil se tak dlouho jet, že udělal šmouhy na podlaze a vybil si baterii, tento nadzvedne prdku a jede dál. <3
    • Na koberci zvýší výkon, aby ho pořádně vysál.
    • Samovysypávací systém, vysavač přijede do dokovačky a cca 10sec se čistí opravdu silným vysavačem a všechno z jeho nádobky skončí ve velkém pytlíku (vel. jako klasický vysavač)
    • Výrobce udává výměnu pytlíku v dokovačce až 1x měsíčně, praxe při dvou psech a dvou lidech v opravdu používané domácnosti je 2x do měsíce... Ale i to je oproti původnímu robotu, kde to bylo 1x za dva dny boží (měl klasickou krabičku v sobě)
    • Hlučnější vysypávací systém, když máte naplánovaný automatický úklid v neděli na 10hod a přijdete z party v pět ráno, tak o tom, že máte vysáto prakticky nevíte... ale ten šok, když spustí samovysypávací disko... au. :D Ale to je chyba uživatele, ne výrobku.... x)
    • Neznámý výrobce, nedohledala jsem, kdo to vyrábí, pod koho to patří a trošku hůř se shání náhradní díly (Alliexpress to však jistí)
    • Rotační kartáč, s dlouhovlasou ženskou a psem je to trošku častější čistění, uvítala bych otvor bez kartáčů.
    • Mrzí mě vyhazovací sáčky, ani ne tak kvůli financím, ale zbytečný odpad... stačila by plast. nádoba, kterou by člověk vysypal, umyl a vrátil...

Před cca 5ti lety jsem dostala od rodičů k Vánocům robotický vysavač od Robzone Duoro něco, ze začátku jsem s ním byla vcelku spokojená, jelikož jsem neměla srovnání s jinými vysavači, ale postupně jsem získávala recenze na jiné výrobce vysavačů - Xiaomi, Roborocka, Rowentu, Electrolux a najednou jsem zjistila, že za ty peníze, co po Vás Robzone chce, je ten vysavač krumpl, který nerespektuje ty jejich magnetické pásky, nezvládne přejet obyčejnou přechod. lištu (takovou tu lehce zakulacenou mezi dlažbou a dřevem), vůbec nebere v potaz výšku nábytku, pod který se (ne)vleze, takže už po prvním měsíci se zasekl pod postelí a totálně si seškrábal vršek, následně narážel do stojanu na kytku tak dlouho, až jí na sebe převrhl.... O tom, že Vás utáhnou na tom, že mají aplikaci, ze které můžete sledovat vysavač odkudkoli a odkudkoli ho také pustit? Nechte si zajít chuť, pokud Vám doma byť jen trošku zakolísá wifi, tak máte smůlu. Na dálku se mi ho nepodařilo spustit nikdy. V aplikaci nenastavíte ani zdi, ani místo, kam ho chcete poslat, max. ho pošlete domů, nebo ho pustíte a to jen z domova... Nemluvě o jejich servisu, dvakrát jsem s nimi něco řešila, NAPROSTÁ NEOCHOTA!!! a arogance mě totálně dostala. Značku Robzone nedoporučím ani největšímu nepříteli, protože bych tím přispěla na výplatu těch, co jej prodávají. Upřímně jsem si oddechla, když na sebe schodil květináč plný vody, druhý den přestal fungovat a potom, co ze servisu napsali, že zoxidovaná základní deska, oprava 4tis, jsem jim velmi ráda napsala, pošlete ho zpátky, rituálně ho rozflákám kladivem a půjdu si koupit něco, co bude fungovat. Vybírala jsem několik dní, četla recenze, koukala na videa... Tentokrát jsem chtěla vysavač se samovysypávací nádobkou, přeci jen dva psy a dva dospělý, ehm... nádobka ve vysavači je fakt opruz. Měla jsem v merku tři, od Roborocku, Mideu a ještě něco (nevzpomenu si), Midea vyhrála designem a cenou, chytli jsme jí v Electroworldu za cca 10tis., takže nebylo o čem a každý den nevycházím z údivu, jak to jde levněji a kvalitněji. Mída je tichá, výkonná, nenaráží do věcí, návrat do dokovačky jí trvá několik vteřin a inteligentně jede, jako by byla člověk - nejkratší cestou a bez sražení poloviny věci (původní vysavač objel celý byt, než našel, kudy domů). Člověk jí z aplikace pošle na chodbu, nebo jen pod jídelní stůl, ona bez keců jde a vysaje přesně to, co po ní člověk chce. Vytírání funguje suprově a vysávání je intuitivní, opravdu to bere do esíčka postupně místnost po místnosti, metr po metru, ne že jede zmateně jak včela tam a zpátky přes celou místnost... Rotační kartáčky jí nevypadávají a nezasekávají se jako u Robzona. Filtr je možno proprat v ruce a vrátit, je z nějakého plastu, nemusíte tolik zasírat planetu plastama. No, pokud jste dočetli až sem, vřele doporučuji, je úžasná!!!

Příkon
HEPA filtr
Barva
černá

Dokonalý úklid bez námahy

Představte si robota, který by za vás v celé domácnosti dokonale vysál i vytřel, zatímco vy byste se věnovali svým koníčkům. Tak přesně to umí pokročilý robotický vysavač Midea S8+ – moderní spotřebič, který zvládá vysávat, zametat i vytírat, přičemž je při každé své činnosti naprosto precizní. Využívá laserovou navigaci Navi Polaris 3.0, která se ve spolupráci s celou řadou chytrých senzorů stará o jeho dokonalou orientaci v prostoru. Také nabízí režim antibakteriálního vibračního mopu, jehož zásluhou se budou všechny podlahy vaší domácnosti skvět perfektní čistotou. A v neposlední řadě využívá speciální plovoucí válečkový kartáč, díky němuž si poradí i s účinným čištěním nerovných povrchů.

Napájení vysavače zajišťuje baterie o kapacitě 5200 mAh, jejíž plné nabití stačí až na 180 minut nepřetržitého úklidu (cca 250 metrů čtverečních plochy).

Stanice, v níž se vysavač dobije i vyčistí

Výhodou tohoto robotického vysavače je i funkce automatického návratu do dokovací stanice, která je navíc samočisticí. Jakmile tak skončí úklid, vysavač se sám vrátí do své nabíječky, kde nejenže získá novou energii, ale také automaticky odsaje posbíraný prach do sáčku ve stanici.

Vytře sterilní vodou

S tímto robotickým vysavačem se nemusíte starat ani o vytírání podlah. Máte přitom zaručen skutečně důkladný úklid – spotřebič nabízí funkci antibakteriálního mopu, která spočívá ve sterilizaci vody elektrolýzou.

Mop vysavače je navíc vibrační, a tak odstraňuje nečistoty z podlahy opravdu efektivně.

Skvěle se u vás zorientuje

Robotický vysavač s antibakteriálním vibračním mopem Midea S8+ využívá vysoce přesnou laservou navigaci Navi Polaris 3.0, díky níž se u vás doma dokonale zorientuje. Pracuje totiž s víceúrovňovým mapováním a přizpůsobením úklidu, přičemž umožňuje i nastavení vlastních virtuálních zdí či úklidových a zakázaných zón. Ve vašem obýváku, dětském pokoji i třeba kuchyni zkrátka bude uklízet pouze tam, kde chcete. Do paměti si můžete uložit až 3 mapy úklidu.

Ovládání mobilem i hlasem

Protože je tento robotický vysavač kompatibilní s bezdrátovými Wi-Fi sítěmi, můžete jej jednoduše propojit se svým chytrým mobilním telefonem či tabletem. Jakmile tak učiníte, můžete jej pohodlně ovládat na dálku, a to nejen pomocí mobilní aplikace, ale i prostřednictvím hlasových pokynů – spotřebič podporuje i ovládání pomocí populárních hlasových asistentů.

Detekce koberce a chytré senzory

Máte v některých místnostech své domácnosti koberce? Žádný problém – robotický vysavač Midea S8+ si poradí i s nimi. Zvládá totiž překonávat až 20mm překážky a navíc disponuje praktickou funkcí detekce koberců, která spočívá v automatickém zvýšení výkonu. O to, aby vysavač zbytečně nenarážel do nábytku či jiných překážek nebo aby nepadal ze schodů, se starají speciální chytré senzory.

Podívejte se, kde můžete produkt koupit:

super

• samočistící funkce
    • vibrační mop
    • fungující aplikace v češtině
    • možnost 3 map (každé patro)
    • sací výkon 4000 Pa
    • nebojí se tmavých ploch a koberců
    • dva rotační kartáčky
    • UV sterilizace vody ačkoliv netuším, jak moc je to účinné
    • Na černé je vidět každý kousek prachu a otisky prstů

• , zakoupeno v Electro World

• Tichý a výkonný motor
    • Inteligentní a jednoduchá aplikace, která opravdu funguje a to i na dálku!!!!
    • Možnost naplánování pravidelného úklidu
    • Na koberci zvýší výkon, aby ho pořádně vysál.

• Podívejte se, kde můžete produkt koupit:

• , automaticky přeloženo z Arukereso.hu
    • Pěkně se čistí, když ho používám každý den. Pokud je na podlaze trochu více prachu, můžete po čištění vidět šmouhy. Ale zachytí všechen prach.
    • Nemá maďarské menu a nebyl k dispozici maďarský manuál. Baterie nevydrží v bytě o rozloze 130 metrů čtverečních, někdy se vybije tak, že nemůžete jít nahoru do doku.

Koupil jsem na základě výkonu a recenzí zákazníků. V podstatě jsem s ním spokojen.